Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна суттєво збільшила аграрний експорт до основних ринків

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com es-kukur-eksp-34187-200x150 2015 > Серпень > 31 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Сільське господарство забезпечує 14% загального обсягу ВВП та залишається експортною галуззю №1 в Україні.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час засідання Кабінету Міністрів України.

Експорт аграрної продукції забезпечує чисте надходження валюти в обсягах до 30 млн доларів США щодня. Зовнішньоторговельне сальдо за сільськогосподарською продукцією за перші 6 місяців поточного року покращилося на 250 млн дол. США.

Завдяки системній диверсифікації Україна суттєво збільшила постачання до ключових країн. Зокрема, експорт продукції до США збільшено на 36%, в Азію — на 10%, до країн Євросоюзу — на 6%. У той саме час доля РФ у загальному аграрному експорті взагалі впала до 2%. «Постачання до країн СНД зменшилися на 31%. Багато йде спекуляцій стосовно Російської Федерації. Можу сказати тільки одне — на хліб нафту не намажеш», — сказав Олексій Павленко.

Міністр підкреслив, що Україна розширює вплив на глобальну продовольчу безпеку, та виходить на нові зовнішні ринки. Зокрема, попри обмеження з боку Митного Союзу, знято тимчасові обмеження на експорт українського молока та м’яса до Казахстану. Дві українських компаній отримали дозвіл на експорт яєць до Ізраїлю. Парафовано угоду про зону вільної торгівлі з Канадою, що, безумовно відкриває нові можливості для українського аграрного сектору.

Чи не найдинамічнішою є співпраця України з Китайською Народною Республікою. За 7 місяців поточного року аграрний експорт до Піднебесної склав 889,7 млн доларів США, що більше ніж у 2 рази за відповідний період 2014 року (407 млн дол. США). «Саме відкриття нових ринків — наша повсякденна задача, яка дасть можливість виконати плани з валютної виручки», — сказав Міністр. Він додав, що лише від експорту зернових за другий квартал 2015 року Україна очікує надходження до 4 млрд дол. США, що на 12% більше аніж торік, передає прес-служба Мінагрополітики.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика