Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна – в трійці світових експортерів фруктів

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com фрукт 2015 > Квітень > 21 Агро-новини; , , , , , .
Постійна адреса.

Україна вже перша у світі з експорту насіння та олії соняшнику, третя з експорту фруктів і сьома з експорту курячого м’яса.

А за три роки, якщо вирішити проблеми пов’язані з інфраструктурою і парком техніки, держава могла б подвоїти обсяг експорту.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

Нині Україна шукає нові ринки збуту своєї продукції замість зниженого експорту в Росію і країни колишнього СРСР.

«Ми повертаємося на світові ринки — зараз ми вже перші у світі з експорту насіння та олії соняшнику, треті з експорту фруктів і сьомі з експорту курячого м’яса», — заявив Павленко.

Він зазначив, що товарообіг України з Росією та країнами колишнього Радянського Союзу «скоротився до 31%, але, в той же час, зросли обсяги торгівлі з країнами Європейського Союзу та нашими найбільшими торговельними партнерами в Азії».

«Ми компенсуємо спад на колишніх ринках новими ринками. Наприклад, для нас ринок Митного союзу до нинішнього часу досяг тих же розмірів, що і ринок Африки», — заявив міністр.

Торік Україна, за його словами, при обсягах виробництва в 63,8 млн тонн зерна відправила на експорт 30 млн тонн.

При цьому Павленко вважає, що якщо вирішити пов’язані з інфраструктурою і парком техніки проблеми, держава могла б за три роки подвоїти обсяг експорту.
За його словами, з Естонією Україна могла б розвивати товарообмін такими продуктами, як соняшникова олія, фрукти і риба.

Раніше повідомлялося, що в січні-лютому в Україні експорт перевищив імпорт. В останні роки масложирова галузь України демонструє значні темпи зростання. У період з 1998 до 2014 року, потужності з переробки олійного насіння в Україні збільшилися з 2,5 млн т до 14,5 млн т на рік, і, за оцінками експертів, в 2015 році перевищать 15 млн т, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика