Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна відкоригувала методи досліджень якості меду, що експортується до Чехії

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com med_0 2016 > Лютий > 08 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Розслідування щодо якості меду, який експортується до Чехії, виявило необхідність корегування деяких методик випробовування. 

Про це повідомив перший заступник Голови державної служби України з питань безпечності продуктів харчування та захисту споживачів Володимир Лапа.

За його словами, законодавство ЄС дозволяє країнам-членам на національному рівні встановлювати більш жорсткі вимоги до продукції. «У випадку із експортом українського меду до Чехії встановлено, що наші методики дослідження відповідали вимогам ЄС, але в Чехії  на національному рівні вони були ще жорсткішими. Тому можемо констатувати, що українська продукція могла не відповідати вимогам саме Чеської Республіки», – повідомив Володимир Лапа.

Він додав, що на даний момент українська сторона вже відкоригували процедуру проведення досліджень, щоб на 100% відповідати вимогам країни-імпортера. Зокрема, йдеться про те, що суб’єкт господарювання при укладанні контракту повинен надавати вимоги щодо показників безпеки, які діють у країні призначення. Також під персональну відповідальність головних державних інспекторів необхідно дотримуватися зазначених норм при оформлені міжнародних ветеринарних сертифікатів. Такі ж вимоги стоять і перед лабораторіями, які будуть проводити лабораторні дослідження.

«Такі випадки бувають практично у всіх країнах. Довіра до компетентного органу залежить від того, наскільки ми реагуємо на такі ситуації. Якщо ми вживаємо заходи, щоб гарантувати дотримання законодавства, то довіра зберігається», – зазначив Володимир Лапа.

При цьому він додав: щодо іншої продукції, яка експортується до ЄС, проблем нема. «Заборона на експорт у нас висувалася лише щодо трьох компаній. Уся інша продукція відповідає вимогам ЄС і до нас претензій немає», – наголосив перший заступник.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика