Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна завершила посів цукрових буряків

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com SUGAR BEET23.JPG SUGAR BEET 2016 > Травень > 06 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

В Україні завершили посів цукрових буряків. Сприятливі метеорологічні умови на всій території країни дозволили аграріям вчасно провести весь комплекс весняно-польових робіт та засіяти цукровими буряками 100% запланованих площ станом на 5 травня. 

Про це повідомляє Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор».

Для порівняння, минулого року посівні роботи завершились на тиждень пізніше. Вчасне закінчення посівної та оптимальна вологість ґрунту для насіння — це запорука гарного врожаю. Зважаючи на те, що вирощування буряків потребує 160-200 днів, ранній посів прискорить урожай та запуск заводів. В цілому по країні та на підприємствах НАЦУ, агрономи вже оглядають перші сходи посівів та акцентують на гарній схожості та їх загальному стані. Трішки менше пощастило господарствам з Харківської області, де на заваді сезону посівних робіт стали проливні дощі.

Посівні площі цукрових буряків в 2016 році, згідно з даними Мінагрополітики, складуть 282 тис. га, що на 43,2 тис. га більше, ніж минулого року. Проте, на протязі останніх 5 років посівні площі цукрових буряків зменшилися майже вдвічі.

Близько половини посівів зосереджено в трьох областях: Вінницькій — 53 тис га, Полтавській — 37,5 тис га, Хмельницькій — 36 тис га. Також майже по 18 тис га засіяли Тернопільська та Київська області, а Кіровоградська, Черкаська, Львівська, Волинська, Житомирська, Рівненська — засіяли в межах від 12 до 15 тис га.

Щодо лідерів цукрової галузі, компанії «Астарта-Київ» та «Укрпромінвест-Агро» теж заявили про завершення посівної. 11 квітня «Укрпромінвест-Агро» проінформував на своєму сайті про кінець посівних робіт та розмір посівних площ 28 тис га, а 22 квітня на офіційній сторінці «Астарта-Київ» було опубліковано новину про завершення посівної кампанії холдингу з площами в 45 тис га.

Загалом за прогнозними даними Департаменту сільського господарства США (USDA), у 2016 році урожай цукрових буряків зросте на 15% за рахунок збільшення посівних площ. Відповідно, очікується і зростання виробництва цукру в Україні в 2016/17 до 1,7 млн тонн, а це на 200 тис. тонн більше, ніж минулого року. Тому, маємо надії на гарні врожаї та розраховуємо на сприятливі метеорологічні умови в період вегетації рослин.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика