Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українська асоціація виробників картоплі оцінює цьогорічний урожай картоплі в 17-18 млн тон

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com картош 2014 > Жовтень > 15 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Про це повідомив виконавчий директор асоціації Богдан Зволинський.

Різницю між даними асоціації та Міністерства аграрної політики і продовольства він пояснює складнощами у підрахунках, зумовленими тим, що 95% картоплі вирощують господарства населення.

«За нашими оцінками, України зібрала близько 17-18 тон картоплі,» – сказав він, відмітивши також деякі проблеми з якістю овочів, у тому числі пов’язаними з погодними умовами – через суху погоду цієї осені, а також через шкідників та захворювання картоплі.

«За нашими прогнозами, у зимовий та весняний період Україна відчуватиме дефіцит, перш за все, якісної картоплі. Рівень оптово-відпускних цін у цей період буде знаходитись у межах 3-4 гривень за кілограм», – додав представник галузі.

У той же час Б. Зволинський зазначає, що в країні є істотні перспективи для розвитку експорту картоплі, але виробникам потрібна підтримка держави.

«В 2014-2015 роках про значні обсяги експорту говорити не доводиться. Росія для нас стала закритою, а експорт на захід виникає лише при дефіциті картоплі в Європі. Тому якщо вдасться експортувати 5-7 тис. тон картоплі – це буде непоганим результатом», – сказав Б. Зволинський.

Стримуючим фактором для розвитку експорту виконавчий директор асоціації вважає також невелику кількість професійних виробників, які могли б забезпечити низьку собівартість і високу якість, повідомляє agronews.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика