Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українська капуста нарешті дешевшає

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com kapusta2 2015 > Вересень > 04 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Безпрецедентно високі ціни на капусту, які були зафіксовані в Україні минулого тижня, сьогодні демонструють спад.

Про це повідомляє проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Практично дворазовий стрибок цін у другій половині серпня спровокував падіння попиту на українську капусту, що, в свою чергу, стало однією з причин знижувального тренду на поточному тижні. Роздрібні мережі і перекупники змушені були скоротити закупівлі, а іноді й зовсім прибрати капусту зі списку в заявках у зв’язку з падінням продажів цієї продукції в роздрібній торгівлі і відсутністю вільних обсягів у господарствах.

На цьому тижні фермери південних регіонів стали активніше прибирати середньо-пізні сорти капусти, завдяки чому пропозиція почала збільшуватися, а ціни на тлі дуже стриманого попиту поступово опускатися. Так, якщо ще тиждень тому ціни на капусту доходили до 5,5-6,5 грн/кг ( 0,25-0,29 дол/кг), то сьогодні мінімальний поріг цін, за якими оптові покупці погоджуються укладати угоди, не перевищує 5,5 грн/кг (0,25 дол/кг). При цьому оператори оптової торгівлі впевнені, що для активізації збуту фермери змушені будуть і далі знижувати ціни на капусту.

Незважаючи на очевидний спад ціни, капуста в Україні сьогодні залишається найдорожчою за всю історію незалежності. Востаннє рекордні ціни на продукцію були зафіксовані у вересні неврожайного 2010 року. Але тоді капуста в Україні коштувала майже в 2 рази дешевше, ніж сьогодні.

Аналітики «АПК-Інформ: овочі та фрукти» впевнені, що сезон-2 015/16 буде відрізнятися сукупністю цілого ряду факторів, серед яких скорочення площ під капустою, зниження врожайності і різке подорожчання імпорту, передає agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика