Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українська картопля поки непридатна для експорту в ЄС — Лапа

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com kartofel-budet-dorozhat 2016 > Лютий > 15 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Європейське законодавство досить жорстке щодо дотримання фітосанітарного контролю продукції, яка вирощується або ввозиться на територію Європейського Союзу.

В Україні у 6 областях зареєстровані осередки зараження раком картоплі. Золотиста картопляна нематода зафіксована в 16 областях. При такій ситуації Європа нашу картоплю на свій ринок не пустить.

Про це заявив перший заступник голови Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів Володимир Лапа в ході VII Голландско-українського агробізнес форуму «Проблеми і перспективи для професійних виробників картоплі в умовах зони вільної торгівлі з ЄС», повідомляє AgroPortal.ua.

В ході дискусії, Володимир Лапа зазначив, що процес виходу продукту на європейський ринок — двокомпонентний. В першу чергу, ми повинні довести, що українське законодавство в цій частині відповідає законодавству ЄС. Це означає, що необхідний більш жорсткий контроль, моніторинг якості.

«Наприклад, мова йде про те, щоб щорічно обстежити 5% посівів картоплі на підтвердження наявності або відсутності підкарантинних об’єктів.

Для того, щоб адаптувати наше законодавство в цій частині, фахівці служби зараз розробляють 4 нормативно-правових акти. Ми будемо готові презентувати їх уже через півтора місяці.

Якщо Єврокомісія підтвердить, що наше законодавство відповідає європейським, тоді ми запросимо місію з ЄС. Її мета — перевірити, наскільки ці закони виконуються. Перевірять і виробничі потужності, але найбільшу увагу звертатимуть на те, як працює в Україні система контролю на прикладах тих чи інших підприємств. Цей процес досить складний і може зайняти від 2 до 5 років.

Але є і друга сторона: щоб перевіряти так, як буде вимагати цього нове законодавство, варто подумати, наскільки українські виробники готові до такої перевірки. Можливо, тут не варто поспішати», — зазначив перший заступник голови Держпродспоживслужби.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика