Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українська продовольча пшениця виросла в ціні за рахунок активного попиту на світовому ринку

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com пшениц 2014 > Жовтень > 30 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Значного зростання цін з боку експортно-орієнтованих компаній не слід очікувати.

На українському експортному ринку в внаслідок обмеженої пропозиції ціни виросли як на продовольчу, так і на фуражну пшеницю на 5 дол/т. За підсумками тижня ціна фуражної пшениці в середньому становила 205 дол/т.

Продовольча пшениця виросла в ціні також за рахунок активного попиту на світовому ринку та підвищення інтересу до української пшениці зокрема. Так, в кінці звітного періоду за зернову 12,5% і 11,5% пропонували 243-246 і 230-235 дол/т відповідно.

На внутрішньому ринку низька активність зі стабільності цін. Більшість переробників сформували довгострокові запаси і вийшли з ринку фуражної пшениці. За фуражну пшеницю переробники пропонували раніше встановлені ціни — 2000-2100 грн/т. Ціни продовольчої пшениці в черговий раз виросли на 50 грн/т. Причина підвищення цін незмінна — низький рівень пропозиції. За підсумками тижня закупівельні ціни перебували в діапазоні 2300-2700 грн/т.

Багато експортно-орієнтованих компаній призупинили закупівельну діяльність в даному сегменті. Зважаючи на низький попит на зернові, закупівельні ціни на продовольчу пшеницю залишилися колишніми – 2640 – 2760 грн/т. За фуражну пшеницю експортери пропонували 2150 – 2250 грн/т.

Аналітики прогнозують: за рахунок низької пропозиції фуражної пшениці, зростання цін продовжиться найближчим часом. У сегменті продовольчої пшениці на внутрішньому ринку також можливе зростання закупівельних цін за рахунок зростання експортних. Але дане зростання буде обмежене через низьку конкуренцію серед закупівельників, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика