Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українська пшениця активно експортується

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com експорт пшениці 2015 > Серпень > 26 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Вітчизняні трейдери відзначають активний характер поточної торгівлі українською пшеницею на експортному напрямку.

«Не можна сказати, що перевалочні потужності завантажені повністю, проте відвантаження пшениці на експорт йде досить жваво, компанії щодня укладають нові контракти. Цьому сприяють як хороший попит з боку зарубіжних покупців, так і достатня пропозиція зерна в портових і на внутрішніх елеваторах. Збиральна кампанія тільки завершилася, і стримування продажів пшениці виробниками зараз практично немає, або ж воно не відчувається», — зазначили в одній з великих зерноторгових компаній.

Нагадаємо, що, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, в липні 2015 Україна експортувала 698 тис. тонн пшениці, а за перші два тижні поточного місяця — ще 739 тис. тонн зернової. Вчора глава відомства Олексій Павленко заявив, що в країні завершено збирання ранніх зернових — 10 млн га намолочено 36,7 млн тонн зерна, що майже на 2 млн тонн більше, ніж торік.

Разом з тим, залишаються не цілком ясними перспективи врожаю основної експортної зернової культури — кукурудзи, прибирання якої стартує вже незабаром. Серпнева спека і ґрунтова посуха в ряді регіонів змусили багатьох експертів переглянути свої колишні прогнози по валовому збору кукурудзи. Так, у компанії «Нібулон» вважають, що в цьому році вітчизняним аграріям вдасться намолотити не більше 21 млн тонн зернової. За більш оптимістичними прогнозами, середня врожайність кукурудзи цього року буде не набагато менша торішньої (рекордні 60 ц/га), а її валовий збір складе близько 24 млн тонн.

Відсутність єдиного бачення перспектив майбутнього врожаю змусило експортерів кукурудзи істотно зменшити обороти зовнішньої торгівлі. Так, якщо в липні поточного року за кордон було відвантажено майже 1 млн. тонн кукурудзи, то в першій половині поточного місяця — менше 150 тис. тонн. З одного боку, напередодні збиральної запаси зерна старого врожаю в країні істотно виснажилися (за даними Держстату, на 1 серпня в Україні було в наявності близько 2 млн тонн кукурудзи, з яких 1,3 млн тонн зберігалося у сільгоспвиробників), з іншого — в ситуації, що створилася компанії не можуть визначитися з ціною. При цьому, за даними компанії «ПроАгро», експортні ціни української зернової нового врожаю з поставкою у вересні-жовтні минулого тижня на базисі FOB зросли до 5 дол/т і становили 180-185 дол/т.

Разом з тим, трейдери вельми скептично оцінюють шанси кукурудзи ще більше зміцнитися в ціні — на їхню думку, найближчим часом і на внутрішньому, і на світовому зерновому ринку буде превалювати знижувальний тренд. Тим не менш, це навряд чи здатно серйозно відбитися на перспективах експорту в цілому. Так, в Мінагрополітики раніше були націлені на рекорд, заявляючи, що в 2015/16 МР поставки українського зерна за кордон перевищать 36 млн тонн проти 34,8 млн тонн в минулому сезоні, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика