Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українських аграріїв чекає складний рік

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com виробництво 2015 > Січень > 13 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Для українських виробників сільськогосподарської продукції настав час випробувань на стійкість та максимальну ринкову гнучкість.

Особливо це стосується тих, хто обрав для себе тваринницький сегмент агробізнесу, наголосив експерт із фінансування Олексій Харсун.

На його думку, очікуване зростання експорту до Євросоюзу гальмуватиметься корупцією. «Хабарі, перевірки та різні побори зараз досягли небачених масштабів. Продертися через них до бажаного євроринку непросто. За моїми спостереженнями та свідченнями колег-аграріїв, рівень корупції нині просто зашкалює. У найближчі місяці перемогти цю гідру буде не так легко, якщо взагалі з нею хтось реально боротиметься», — припустив експерт.

Важко доведеться й тваринницьким господарствам, які планується переводити на загальну систему оподаткування при досягненні 20 млн гривень виробництва продукції на рік.

«Абсолютна більшість господарств потрапить під цей показник і вимушена буде шукати можливості для виживання, а не розвитку. Багато хто збанкрутує або віддасть частину бізнесу, хтось перейде в тінь», — зазначив Олексій Харсун.

Прогнозує він і «кредитний голод», спровокований подальшим зникненням з ринку або трансформацією колишніх акул банківського сектору: «Чи стануть від цього гроші для господарств дешевшими? Можливо, ставки за кредитами справді зменшаться. Але не на багато, і отримувати кредити буде нелегко».

Крім того, на аграріях позначиться падіння купівельної спроможності громадян, зокрема, м’яса та молока й продуктів їх переробки.

«До чого готуватися вітчизняним виробникам продукції сільського господарства? Насамперед, до ще одного складного року. Треба ретельно прораховувати витрати кожної копійки, вже зараз зменшуючи їх та оцінюючи власні можливості пережити кризові часи. Так, малим і середнім виробникам можна створювати кооперативні об’єднання для оптимізації витрат із придбання техніки або спільного виходу на ринки Європейського Союзу з певними видами продукції, можна реєструвати підприємства безпосередньо в Європі і вже через них кредитуватися», — радить експерт, як передає agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика