Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українським садоводам нема куди діти яблука

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 20080926apples 2014 > Листопад > 20 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Садівники в Україні зазначають, що продати яблука сьогодні дуже складно навіть за мінімальною ціною.

Темпи торгівлі на ринку яблук в Україні продовжують знижуватися. Садівники кажуть, що ситуація зі збутом кожного дня гіршає, станом на середину листопада реалізувати яблуко навіть за мінімальними цінами не завжди виходить. Великим оптом яблоки вдається продавати не дорожче 3-4 грн./кг, багато фермерів погоджуються укладати контракти на таких умовах, проте кількість покупців не збільшується. Яблука преміум-якості продається не дорожче 5,5-6,5 грн./кг в основному роздрібним мережам згідно укладених раніше договорів. При цьому ритейлери постійно намагаються знизити закупівельні ціни, посилаючись на високу конкуренцію між виробниками на внутрішньому ринку.

Оптові покупці, в свою чергу, скаржаться на якість продукції: велику частину пропозиції у господарствах зараз складає яблуко, ушкоджене паршею та градом, а в перших числах листопада фермери почали розпродавати яблука, пошкоджене заморозками у жовтні. У той же час, загальна пропозиція яблук на ринку в цьому році помітно збільшилась завдяки рекордному урожаю, тому покупці досить вимогливі до якості та ціни.

Фермери, які мають запаси якісних яблук, переважно лише декларують продажі, більшість вважає за потрібне залишати продукцію на зберігання мінімум до середини грудня. При цьому садоводи серйозно стурбовані перспективами торгівлі наступного місяця, оскільки з 1 грудня в Україні буде фактично скасоване ввізне мито на імпортне яблуко, що може тільки погіршити ситуацію зі збутом, повідомляє infoindustria.com.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика