Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Українці споживають мало винограду

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 1380317618-vinograd-ch2--6 2015 > Серпень > 28 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Із рекомендованих 8-10 кг винограду кожен українець в середньому споживає 2,4 кг.

Пропозиція не перевищує попит, тому на внутрішньому ринку столового винограду це відкриває відкриває великі перспективи для розвитку його культури в Україні.

Про це в інтерв’ю «Інфоіндустрія» повідомила Ніна Мулюкіна, заступник директора з наукової роботи «Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова».

«У структурі виноградних насаджень України близько 89% площ закладені технічними сортами, 11% — столовими. Культура вирощування столового винограду, в порівнянні з технічним виноградом, відрізняється високою рентабельністю і дозволяє проводити відвантаження продукції з поля, за умови науково-обґрунтованого конвеєра, протягом 3-4 місяців», — зауважила науковець.

Тож за її словами в Україні пропозиції вирощуваного столового винограду не перевищують попит, тому близько половини продукції має іноземне походження.

«Незважаючи на високий імпорт столового винограду, забезпеченість населення досягає рівня 2,4 кг на кількість населення України, в той час як фізіологічна норма, за даними МООЗ, складає 8-10 кг.

Високий попит на продукцію столового винограду на внутрішньому ринку відкриває великі перспективи для розвитку його культури в Україні. Сприятливі ґрунтово-кліматичні умови дозволяють вирощувати столовий виноград в обсягах як для насичення внутрішнього ринку, так і для експорту, особливо в північні європейські країни», — наголосила вона, передає agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика