Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Урожайні поля на самому півдні нашої області – результат успішного господарювання Анатолія Тиховода

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 5 2015 > Серпень > 13 Агро-новини, Агро-експедиції; , , , , .
Постійна адреса.

На п’ятий день нашої подорожі агро-експедіція поставила завдання-максимум – відвідати 2 райони і 2 фермерських господарства: «Агро-Давидівку» Акимовського району та «Ольвію» Приазовського, дізнатися секрети господарювання у їх керівника – успішного громадського діяча, голови Аграрного союзу України в Запорізькій області та заступника голови обласної організації Аграрної партії України Анатолія Тиховода.

1«Агро-Давидівка» – досить молоде господарство, якому всього 7 років, тому спеціалізується лише на рослинництві. В «Ольвії» ж займаємося і насінництвом, і садівництвом, і виноградарством, і тваринництвом з птахівництвом. Всього у двох господарствах створені робочі місця для 135 людей,а  в сезон ще й додатково», – говорить Анатолій Тиховод.

У двох господарствах на 5000 га вирощують зернову групу: 50% – озимина, 10-15% – ярові зернові та зернобобові. Горох цього року засіяли на майже 1000 га, більше 15% від загальної структури посівних площ. Соняшник – на 15%.

За словами керівника, цей рік виявився для аграріїв сприятливим і насправді унікальним. У південних районах нашої області вперше за багато років лімітуючим чинником для врожаю є не волога, а елементи живлення.

2«Споконвічно на півдні Запорізької області не вистачало вологи для хороших урожаїв, в цьому ж році не вистачило елементів живлення. Все через попередні два роки – неймовірно посушливі, а також дефіцит оборотних ресурсів – посіви забезпечили елементами живлення лише на 50-60%», – розповів Олександр Чекир, керуючий ТОВ «Агро-Давидівка». І все одно рік непоганий, що не кажи. В «Агро-Давидівці» загальна врожайність склала майже 42 ц/га, і тут свій прямий вплив зробило зрошування.

Виїжджаємо на поля «Агро-Давидівки» і, здається, потрапляємо до Європи: цілюща волога із сучасних фрегатів перетворює вічнозасушливий південь на родючий рай. І творить дива – в господарстві планують зібрати 2 урожаї за сезон!

«У господарстві, яке існувало тут ще при Радянському союзі, працювало 65 фрегатів. Коли ми прийшли сюди 7 років тому – практично вся система була розікрадена. Лише на шести полях залишилися частково зруйновані трубопроводи і «скелети» фрегатів. Після посушливого 2012-го року вирішили відновлювати зрошування, за 2 роки повернули до життя 12 фрегатів», – ділиться Анатолій Тиховод.

3Сьогодні на штучному зрошуванні в «Агро-Давидівці» 6 полів по 130 га. Ми стоїмо на полі, де вже зібрали озиму пшеницю і посіяли скороспілу пожнивну сою із терміном вегетації 80 днів. Урожай чекають в кінці жовтня. На іншому полі за таким же принципом засіяна пожнивна гречка.

Зацікавившись нестандартним підходом до землеробства Анатолія Тиховода, просимо показати ще поля та їдемо на посіви білої гірчиці. Рішення займатися цією культурою аграрій прийняв унаслідок диверсифікації бізнесу – вирощувати лише зернові культури і соняшник стало економічно неефективно. Сьогодні в господарствах Анатолія Миколайовича висівають рапс, льон, коріандр і гірчицю білу, нею засіяно 50 га. Очікується врожайність більше 10 ц/га.

«Біла гірчиця – хороший попередник під озимі зернові, її вартість – близько 9000 за тонну. Ця культура у нас не дуже поширена та її обсяги не великі. Цього року були дійсно сприятливі умови. В період цвітіння температура виявилася прийнятною для зав’язування стручків і запилення, але рік на рік не припадає. Були роки, коли ми збирали жовту гірчицю по 5-7 ц/га, були 15-17 ц/га – як пощастить», – розповів нам керівник.

4Сьогодні двом господарствам практично вистачає техніки, щоб зібрати урожай і обробити ґрунт – трактор John Deere працює на 2 господарства широкозахватною технікою, так само, як і 3 комбайни – Fendt, John Deere і Славутич. Додатково наймають 4 комбайни, при особливо складному збиранні, як цього року.

«По засобах захисту ми вже виробили свою тактику: працюємо лише з оригінальними протравлювачами, фунгіцидами і гербіцидами – не хочемо ризикувати. З інсектицидами можна експериментувати – дію видно вже наступного дня», – ділиться досвідом Анатолій Тиховод.

Але не лише на двох агрофірмах успішно господарює Анатолій Тиховод. Ось вже багато років обіймаючи посаду голови Аграрного Союзу України в Запорізькій області і борючись за захист інтересів аграріїв, він виражає ідеї Аграрної партії України, політичної сили, яка зараз як ніколи необхідна нашій країні – аби відродити аграрний сектор.

«На сьогоднішній день з упевненістю можна сказати, що аграрної політики в Україні немає як такої. Нашим політикам важко зрозуміти проблеми села, вони просто відірвані від життя й щоденних реалій. Біда в тому, що у нас немає аграрного лобі. Країні потрібна сильна Аграрна партія. І я досі не розумію, чому городяни не підтримують Аграрну партію.

Наше головне завдання – допомогти пригадати жителям міста Запоріжжя, що ранок починається не з кави, а ранок починається з яєчні, яйце для якої прийшло з села, із стакана молока і шматочка хліба або булочки. І від того, наскільки комфортно і надійно житимуть сільські жителі, безпосередньо залежить здоров’я української нації. Городянин повинен розуміти, що при благополуччі сіл продовольча безпека країни буде забезпечена, а з розвитком АПК настане й розквіт машинобудування, переробної промисловості, що забезпечить належну кількість робочих місць та гідний рівень життя», – говорить Анатолій Тиховод

5Наша Агро-експедиція, завітавши до Агрофірми «Ольвія», застала справжнє свято урожаю – саме цього дня колектив комбайнового екіпажу нагородили почесною грамотою за виконання денного завдання на 173,8% – було намолочено 710 тонн зерна з 167 га зернових культур комбайном John Deere. Вітаємо переможців і бажаємо нових досягнень на полі, в суспільних справах та завжди надихати своїм прикладом наших Запорізьких аграріїв на успіх, на реальні справи, на боротьбу!

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика