Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Україні дешевшають крупи і борошно

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com крупа-мука 2015 > Квітень > 28 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Після березневого сплеску внаслідок ажіотажного попиту з боку населення, ціни на основні види круп у квітні знизилися на 10-15%.

Про це повідомляють експерти проекту «УкрАгроКонсалт».

Вони прогнозують збереження тенденції стабільності цін на ринку круп до кінця маркетингового сезону. Так, основними причинами таких очікувань є, насамперед, рекордні з початку сезону 2014/15 рр. запаси круп у великих і дрібних виробників на рівні 8,3 тис. тонн, скорочення купівельного попиту на крупи після недавніх значних закупівель, досить стабільне виробництво круп в березні на рівні 26 тис. тонн, а також відсутність передумов для зростання цін на сировинному ринку.

В цілому Україна є самозабезпеченою крупами, за винятком рису. Виробництво круп в сезоні становить близько 300-350 тис. тонн, з яких близько 15% експортується. Традиційно на зовнішні ринки поставляється гречана, кукурудзяна і пшоняна крупа.

На початку квітня рис та гречка почали планомірне зниження цін, так станом на 16 квітня зокрема, рис за 10 днів втратив 2,9% своєї ціни і в середньому по Україні коштував 23,42 грн/кг. Гречка впала в ціні лише на 0,7% — до 21,32 грн/кг.

Продовжуть падати і відпускні ціни на борошно. Відсутність попиту і великі запаси на складах сприятимуть зниженню цін і надалі.

Так, відпускні ціни на борошно вищого ґатунку коливаються в діапазоні 5800-6300 грн/тонну.

Більшість операторів називали закупівельні ціни на зернові культури на рівні минулого тижня. Переробники, які потребують термінового поповнення запасів продовольчої пшениці, готові збільшувати закупівельні ціни в середньому на 50-100 грн/тонну, за даними agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика