Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Україні дорожчає пшеничне борошно

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com борошно 2015 > Серпень > 05 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

В Україні на минулому тижні ціни на борошно пішли вгору — зростання становило близько 200 грн на тонні.

Головна причина подорожчання — низька пропозиція якісного зерна. Експерти прогнозують подальше підвищення ціни.

Про це повідомляє «Інфоіндустрія».

За аналізований період закупівельні ціни на зернові культури продовжили рости. Причин для зростання було кілька. По-перше, низька пропозиція на ринку якісної продовольчої пшениці — аграрії неохоче виставляють на продаж високоякісне зерно, сподіваючись на зростання цін в короткостроковій перспективі. Окремі фермери, які потребують поповнень обігових коштів, продають культуру невеликими партіями.

По-друге, конкуренція між експортерами та переробниками набирає обертів — боротьба за високоякісну пшеницю підігріває ціни закупівлі. Враховуючи те, що ціни на внутрішньому ринку почали зростати в період збиральної кампанії, коли традиційно вони знижуються, мірошники турбуються про те, що буде в середині сезону, коли більшу частину пшениці буде експортовано.

Зростання цін спостерігається і на ринку продуктів переробки зерна. Мірошники змушені піднімати відпускні ціни на борошно. При збереженні такої ситуації, ціни будуть далі зростати, що може стати причиною зниження темпів реалізації готової продукції.

Так, за останній тиждень борошно вищого і першого сортів додали в ціни в середньому 100-200 грн/т. При цьому, варто зазначити, що окремі переробники піднімали ціни до 5500 грн/т на борошно вищого ґатунку, за інформацією agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика