Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Україні можливий дефіцит гречки

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com гречка 2015 > Вересень > 07 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

В Україні прогнозують дефіцит гречки, повідомляється на сайті асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Згідно з підрахунками експертів, в 2015/16 маркетинговому році українці ймовірно відчують дефіцит гречки, валовий збір якої скоротиться на 14-17% відносно попереднього року через зменшення посівних площ культури на 6% і малосприятливих погодних умов, які можуть зменшити середню врожайність культури на 6-10%. В результаті країна буде вимушена імпортувати цей продукт.

Щорічний вжиток гречки в Україні оцінюється в 155-180 тис. т з тенденцією до зменшення через зростання вартості цього товару останніми роками і погіршення платоспроможності населення. Виробництво також зменшується через низьку прибутковість або навіть збитковість культури, орієнтованої виключно на внутрішній ринок.

«Девальвація гривні лише підсилила бажання аграріїв відійти від виробництва гречки, оскільки закупівельна ціна на неї не так швидко реагує на знецінення вітчизняної валюти як у випадку культур, орієнтованих на експорт», — вважають в асоціації.

Для забезпечення внутрішнього вжитку потрібно ввезти в країну приблизно 30-40 тис. т продукту, що в 25-34 рази перевищує показник імпорту минулого маркетингового року. Таким чином, імпорт може зайняти чверть внутрішнього ринку.

Враховуючи нинішні ціни на крупу, які в середньому вагаються по Україні в межах від 20 до 23 грн./кг, в новому сезоні ціни на крупу можуть вирости до 25-30 грн./кг, що в 30% більше, ніж на початку вересня 2015 р., за інформацією latifundist.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика