Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Україні прогнозується скорочення посівних площ під озимими ячменем, житом і рапсом

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com озимые 2014 > Листопад > 07 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Проте зростання – під озимою пшеницею.

Посівна площа під озимими зерновими у 2014 році буде незначно вище, ніж минулого року, і складе близько 7,53 млн га (у 2013 році – 7,5 млн га).

Зростання посівів озимих зернових складе менше 1%, проте зміниться структура посівів: пшениці посіють більше, ячменю та жита – менше.

Орієнтуючись на оперативні дані Мінагрополітики, станом на 5 листопада 2014 аграріями засіяно 6,2 млн т озимої пшениці і тритикале, 0,9 млн га озимого ячменю і 166 тис. га жита. При цьому, згідно інформації Міністерства, обмеженими темпами ще триває посівна озимого ячменю, хоча, враховуючи нинішні погодні умови, особливого сенсу в цьому немає.

За даними Державної служби статистики, у 2013 році озимою пшеницею в Україні було засіяно 6,13 млн га, озимим ячменем – 1,16 млн га, житом, 211 тис. га Таким чином, незважаючи на прогноз Мінагрополітики щодо збільшення площі посіву усіх озимих зернових, аграрії збільшать лише посіви озимої пшениці. Це цілком вмотивовано, оскільки дана культура в поточному році показала більш високу рентабельність виробництва. Разом з тим, посіви під озимим ячменем та житом скоротились, і причина в тому, що економічний ефект від їх вирощування нижчий, а експортний та внутрішній попит – менший.

Експерти прогнозують наступну структуру посівних площ під озимими зерновими: озима пшениця – 6410 тис. га, озимий ячмінь – 955 тис. га, жито – 165 тис. га. Разом з тим варто зазначити, що, виходячи з площі посіву, ще неможливо спрогнозувати обсяги виробництва перерахованих зернових.

Так, цьогорічні умови посівної були відносно сприятливими лише у першій половині кампанії. Починаючи з другої декади жовтня , явища ґрунтової засухи в Україні почали зростати, а в третій декаді нічні температури опустилися нижче нульової позначки. Через те, за оцінками спеціалістів, до 20% отриманих на сьогодні сходів знаходяться в ослабленому стані і у випадку суворої зими можуть загинути.

Експерти прогнозують також скорочення посівів озимого рапсу. Минулого року його було посіяно майже 940 тис. га, у поточному – близько 810 тис. га (прогноз Мінагрополітики – 850 тис. га), тобто скорочення площ під олійною культурою склало близько 10%, за інформацією agronews.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика