Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Україні прогнозують виробництво плодів та ягід на рівні минулого року

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com wPqlOXZJXQI 2015 > Вересень > 24 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Прогнозований обсяг виробництва плодів і ягід в 2015 році у всіх категоріях господарств складе близько 2 млн тонн, що на рівні минулого року.

«Станом на 1 вересня 2015 по інформацією Державної служби статистики України валовий збір плодів і ягід у всіх категоріях господарств склав 947,2 тис. Тонн, в сільськогосподарських підприємствах 33,3 тис. Тонн. У той же час, збір пізніх сортів яблук, груш і айви, які складають основну частину валового виробництва плодової продукції, тільки набирає темпи. У сільгосппідприємствах зібрано 52,9 тис. Тонн плодів і ягід, з яких зерняткових – 33,8 тис. Тонн, кісточкових (сливи, персики, абрикоси, вишні, черешні) – 12,1 тис. Тонн, ягідних – 7 тис. Тонн », – зазначив Володимир Топчій, передає Agravery.

За його словами, згідно науково обгрунтованим нормам, розробленим Українським НДІ харчування, кожен громадянин повинен споживати плодів і ягід близько 76-78 кг на рік. А споживає близько 60% від цієї норми.

«За шість місяців експорт продукції садівництва зменшився в п’ять разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становить 583,5 тонни. З них вишні складають 484,9 тонни, яблука – 71,3 тонни. Із зазначеної кількості експортованої продукції 484,8 тонни вишні були експортовані в Білорусі, 45 тонн яблук – в Шрі-Ланку. За відповідний період минулого року з України було експортовано 2.9млн тонн плодів і ягід, з яких 1,4млн тонн становили яблука і 1,5млн тонн – вишні, що майже в повному обсязі були експортовані в Росію », – пояснив Володимир Топчій.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика