Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Україні врегулюють питання реєстрації одноосібних селянських господарств

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com ОСХ 2014 > Грудень > 19 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Врегулювати та спростити реєстрацію особистих селянських господарств покликаний проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про особисте селянське господарство” (щодо врегулювання питання членства в особистих селянських господарствах)».

Ініціаторами документа виступили Іван Кириленко та Вадим Івченко з парламентської фракції «Батьківщина».

Згідно проекту, пропонується доповнити Закон статтею 3-1 «Членство в особистих селянських господарствах». Норми цієї статті визначають, що членами господарств є особи, яким передано у власність чи в оренду земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, та особи, що спільно проживають з такими громадянами, є членами їхньої сім’ї, родичами. З урахуванням цього, а також з дотриманням принципу, за яким питання щодо вступу та виходу із особистих селянських господарств повинно вирішуватися членами господарства самостійно і добровільно, окремо для кожної з цих груп сформульовані положення про набуття і припинення ними членства в особистих селянських господарствах.

Оскільки облік особистих селянських господарств та їхніх членів ведеться сільськими, селищними, міськими радами, то передбачено, що про набуття і припинення членства особи повідомляють органи місцевого самоврядування відповідними заявами, в яких вказують дату вступу/виходу. Заяви мають бути подані протягом 30 днів з дня їхнього вступу чи виходу з господарства. Такі вимоги сприятимуть впорядкуванню обліку членів господарств. Будуть унеможливленими випадки, коли громадяни, які не ведуть особистого селянського господарства, але проживають з особою, якій передано земельну ділянку для ведення такого господарства, обліковуються радами як члени господарства, хоча і самі інколи про це не знають.

Також у статті зазначено, що не можуть бути членами особистого селянського господарства особи віком до 16 років.

«Цей законопроект, який ми маємо сьогодні, прописує лише загальні правила існування та функціонування особистих селянських господарств. Проте це лише рамкові судження, в яких дуже мало конкретики. Без детальних та конкретних рішень в цій ситуації неможливо, оскільки ці рішення дуже сильно впливатимуть на рівень життя населення, особливо з огляду на поточну соціально-політичну та економічну ситуацію», — коментує керівник аналітичного відділу компанії «Дикун» Руслана Бутило, передає agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика