Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Запорізькій області африканської чуми свиней немає

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com АЧС 2015 > Серпень > 11 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Незважаючи на те, що в 2012 році в Приморському районі був зафіксований перший випадок африканської чуми свиней в Україні, і цього року вже виявлено 9 випадків в різних областях країни, в Запорізькій області хворих свиней немає.

Про це на брифінгу на тему «Про роботу служби державної ветеринарної медицини Запорізької області по профілактиці африканської чуми свиней» розповів начальник Головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій області Дмитро Дойнов.

За його словами, в Запорізькій області цього року були 2 підозрілих випадки в Оріхівському районі, але африканська чума не підтвердилася. Всього ж в Україні зафіксовано 32 випадки африканської чуми свиней. Половина випадків – 16 – дикі кабани.

Як розповів Дмитро Дойнов, вперше вірус до України попав з Росії. Люди годували свиней харчовими відходами, і туди потрапила заражена їжа.

Африканська чума свиней небезпечна тим, що при цьому захворюванні загибель свиней досягає 100%. Заборонений експорт продукції з країн, де виявлено це захворювання. Україні, зокрема, можуть заборонити експорт зерна.

У Запорізькій області 118 свинарських господарств. 103 – працюють в закритому режимі. Працівникам таких свиноферм заборонено вдома тримати свиней, щоб не стати переносником.

На всяк випадок в регіоні заготовлено дезинфікуючі засоби і спецавтомобілі. Головною перешкодою в роботі Дмитро Дойнов назвав мораторій на перевірки, через який ветмедицина не може перевіряти і свиноферми. Проте, в Кабмін вже звернулися з проханням скасувати цей мораторій, щоб мати можливість контролювати епідситуацию, передає panoptikon.org.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика