Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Запорізькій області активно розвивається зелений туризм

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com зелений туризм 2015 > Серпень > 20 Агро-новини; .
Постійна адреса.

Зелений туризм – перспективний напрямок, обумовлений унікальним економіко-географічним положенням регіону. Курортні та рекреаційні території складають майже 15 % площі області. Це сприяє розвитку зеленого туризму: сільського, агро, фермерського, еко.

За повідомленням Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, серед садиб, що працюють найбільш активно є «Етносело» у селі Червонокозацьке, Вільнянського району, «Аквазоо» у селі Петрополь, Запорізького району, «Гостини у Валентини» у Мелітопольському районі.

Крім того, третій рік поспіль приймає гостей садиба «Українське подвір’я ХІХ століття» у Токмаку. Відпочивальників вражають справжньою кузнею, водяним млином, ставком, вітряком, стилізованої церквою, музеєм речей ХІХ сторіччя, організовують для них майстер-класи з народної вишивки, різьби по дереву, лозоплетіння, ковальства.

Перспективним напрямом зеленого туризму є рибальський туризм. Він розвивається на Азовському морі (Бердянський і Приазовський райони), Дніпрі та на багатьох інших територіях області, де є спеціально зарибнені ставки. Наприклад, у с. Салтичія Чернігівського району для рибалок створено цілий комплекс «Великий став» з автостоянкою, будиночками для проживання, зручними місцями для лову коропа, білого амура, товстолобика, сома.

Сільській туризм з відпочинком на морі, рибальством, лікуванням та екскурсіями вдало поєднують у Приазовському районі. Так, у Новокостянтинівці в садибі «Морський бриз» можна зануритися у цілюще гаряче джерело, побачити, як доять корову, випити парного молока, потім відправитись на море, порибалити, скупатися, в обід поїсти борщу та зірвати собі кавун на городі. У с. Чкалове Приазовського району відремонтовано будинок всесвітньо відомого мандрівника Федора Конюхова, туди заїжджають туристи з різних країн, навіть більше іноземців.

У Мелітопольській район на відпочинок біля річки й в самісінькому лісі їдуть до садиби «Алея троянд» у с. Мирне, або садиби «Сосновий бурштин» у с. Соснівка.

Набирає популярності на Запоріжжі й відпочинок на пасіках. Сергій Усенко, житель села Мала Токмачка, спільно з ученими Запорізького державного медичного університету провели наукові дослідження з оздоровлення на пасіці. Результат виявився позитивним: стабілізується тиск, відбувається лікування дихальних шляхів. У садибі Сергія Усенка «Медова хата» є пасіка на 270 вуликів, на ній встановлені дерев’яні будиночки для сну і лікування.

Це, звісно, не повний перелік зелених садиб, які усе частіше обирають городяни для відпочинку. Проте у Департаменті економічного розвитку і торгівлі наголошують, що сільський зелений туризм в області серйозно працюватимуть лише за умови всебічної підтримки місцевої влади.

«Необхідно переконати представників органів місцевого самоврядування, що сільський зелений туризм реально сприяє самозайнятості населення, розвитку сільської території. Працюють зелені садиби в основному влітку, ставати приватними підприємцями і платити податки і внески круглий рік селянам немає сенсу», – зазначив генеральний директор регіонального фонду підтримки підприємництва Володимир Степаненко.

Крім того, наразі конче актуальна тема створення «Школи агротуризму» для майбутніх садибарів, тому Регіональним фондом підтримки підприємництва в області разом з ГО «Асоціація агротуризму Запорізького краю» розроблено певний соціальний проект. «Школа агротуризму», це соціальний проект, спрямований на навчання молоді (у тому числі – міський) основам організації сільського туризму. Проект розрахований на тих, хто хоче побудувати успішний бізнес у сфері екологічно чистого сільського господарства, тваринництва та агротуризму, а також для тих, хто тільки планує стати екофермером, але не знає, з чого почати. Навчальні курси розроблені за основними професіями для діяльності органічної екоферми, а також у сфері сільського агротуризму. Будуть надані теоретичні бізнес-знання та практичне навчання на базі Центру зеленого туризму, повідомляє управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика