Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Запорізькій області посилюють заходи з профілактики африканської чуми свиней

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com svini 2015 > Липень > 09 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Останнім часом на території України та в сусідніх країнах різко погіршилася епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней.

За даними Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, з початку 2015 року виявлено кілька неблагополучних пунктів у Чернігівській та Київській областях, у липні спалахи АЧС зареєстровані в Житомирській і Рівненській областях, що загрожує всій свинарській галузі.

У зв’язку з цим та з метою попередження занесення та розповсюдження збудника захворювання в Запорізькій області Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при облдержадміністрації вирішено посилити заходи з профілактики африканської чуми свиней. Так, проведено тренінги щодо взаємодії спеціалістів господарств, органів місцевого самоврядування, служб МНС, МВС, ветеринарної та медичної служб у випадку виникнення спалахів АЧС та інших інфекційних захворювань.

Службою державної ветеринарної медицини області посилено ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за обігом сировини та продукції тваринного походження, роботою свиногосподарств у закритому режимі. Постійно контролюються надходження в область тваринних, харчових продуктів, сировини тваринного та рослинного походження з-за кордону.
Крім цього, посилено контроль і нагляд за переміщенням диких кабанів на території області. З початку цього року відібрано 10 проб, дослідження яких показали негативні результати. Проводяться також моніторингові дослідження в свиноводчих господарствах усіх форм власності – досліджено на АЧС 587 проб, усі – з негативним результатом.

Особлива увага ветеринарною службою приділяється роботі свиноводчих господарств у режимі закритого типу. За станом на 01.07.2015 із 119 свиногосподарств 103 працюють у закритому режимі. Проводиться вакцинація свинопоголівя проти класичної чуми свиней – з початку року привито 202798 голів, обстежено 52233 двори, у яких вирощують 96372 голови свиней, випадків захворювання не виявлено.

У районних та міських закладах ветеринарної медицини, спеціалізованих господарствах створено необхідний резерв біопрепаратів та дезинфікуючих засобів, який постійно оновлюється. Для проведення комплексу санаційних робіт у робочому стані підтримується 18 автомобілів ДУК, 11 аерозольних установок, 64 малогабаритні оприскувачі та інша дезинфекційна техніка, повідомляє управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика