Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Запорізькій області розпочато роботу групи з питань органіки

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com органика 2014 > Листопад > 12 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

11 листопада в обласній державній адміністрації відбулось перше засідання робочої групи з питань упровадження органічного виробництва сільськогосподарської продукції на території регіону.

Захід провів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Члени робочої групи – науковці, представники громадських аграрних організацій, керівники фермерських господарств, представники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації.

Відкриваючи нараду, посадовець відзначив, що тривалий час українські аграрії були зорієнтовані на нарощування обсягів виробництва та розширення асортименту продукції, нехтуючи ґрунтозахисними заходами, активно використовуючи пестициди та міндобрива. Результатом цього стали негативні зміни в ланцюгах екосистем, виснаження ґрунту, погіршення якості продукції.

– Маємо переходити на альтернативну інтенсивну модель сільськогосподарської діяльності – органічне землеробство. Ця модель – спроба відродити сільське господарство, яке було у нас сотню років тому, коли ще не знали про хімічні добрива та пестициди, – зазначив Олександр Ясинецький.

Він повідомив, що наразі в Україні стрімко зростають площі, відведені під органічне землеробство. Органічні продукти вже виробляють у Вінницькій, Тернопільській, Волинській, Житомирській, Чернігівській областях. Однак у Запорізькому краї цей процес ще не набув широкої популярності. Саме це, на переконання Олександра Ясинецького, може стати перевагою для тих, хто почне розвивати цей перспективний напрямок у числі перших.

У заході прийняла участь головний редактор сайту та електронного інформаційного видання «Аграрний бюлетень» Юлія Зайцева – член робочої групи з питань упровадження органічного виробництва в Запорізькій області, а також постійні експерти рубрики «Органіка» у виданні – Наталія Пічкур (Центр екологічної культури Запоріжжя) та Іскандер Бікбаєв – директор компанії, яка займається впровадженням органічної моделі виробництва на підприємстві.

– В Європі дефіцит земель для вирощування органічної продукції, а в Україні їх безліч. Я спілкувався з європейськими підприємцями, які готові укладати дуже цікаві та вигідні угоди з тими виробниками, які мають сертифіковані для органічного землеробства земельні ділянки, – повідомив Іскандер Бікбаєв.

Фахівець також розповів про результати робочої поїздки на міжнародну конференцію «Розвиток органічного ринку в Україні», яка пройшла 30 жовтня у м. Київ.

Матеріали з конференції, а саме – досвід європейських та вітчизняних компаній, поради фахівців з питань впровадження органічних технологій та сертифікації виробництва читайте у найближчих номерах видання «Аграрний бюлетень» у постійній рубриці «Органіка».

Наукове супроводження цієї моделі сільськогосподарської діяльності в області забезпечує Таврійський державний агротехнологічний університет. Доцент ТДАУ Тетяна Герасько поінформувала присутніх про те, що виділено експериментальні земельні ділянки, де органічним методом вирощують плодову продукцію та зернові. Разом з тим, вона окреслила ряд питань, на які ще необхідно дати відповідь науковцям. Зокрема, наскільки корисніша органічна продукція за звичайну, якою буде її врожайність, наскільки великі ризики аграріїв.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика