Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

В Запорізьку область африканську чуму свиней не допустять

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com pigs 2015 > Серпень > 31 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Враховуючі різке загострення ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС) в Україні, а саме спалахи захворювання у Рівненській, Чернігівській, Житомирській, Сумській та Київські областях, заходи щодо недопущення занесення збудника на територію Запорізького регіону посилюватимуть.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, що відбулася під головуванням начальника головного управління ветеринарної медицини області Дмитра Дойнова.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області, комісія зокрема вирішила довести до відома всіх зацікавлених суб’єктів порядок дій при виникненні підозри на АЧС; провести навчальний тренінги із залученням спеціалістів господарств, органів місцевого самоврядування, служб ДСНС, МВС, медичної та інших з метою перевірки готовності служб до дій при можливому виникненні спалахів АЧС; довести до керівників свинарських господарств всіх форм власності інформацію про необхідність дотримання «закритого» режиму роботи господарств відповідно до чинних ветеринарно-санітарних вимог тощо.

Крім того, враховуючи те, що потенційну небезпеку щодо поширення африканської чуми свиней представляють дики кабани, ухвалено низку рішень про забезпечення спостереження та відстрілу цих тварин, а також про вжиття заходів щодо використання туш впольованих кабанів лише після проведення лабораторних досліджень на АЧС.

Нагадаємо, африканська чума свиней – вірусне захворювання, що поширюється лише серед свиней різного віку, людина – не хворіє. Загибель тварин може досягати 100%. Вірус дуже стійкий у навколишньому середовищі, проти нього не існує ефективної вакцини, лікування не розроблено. Інкубаційний період дорівнює 2-7 дням, іноді – 15-ти. Фактори передачі збудника – корми, транспортні засоби, пасовище, виділення хворих тварин, необроблені м’ясо і м’ясопродукти. Вірус може переноситися комахами, птахами, дикими кабанами, повідомляє управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика