Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Вартість соняшникової олії за тиждень зросла на 200 грн/т

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com podsolnechnik-pole-300x187 2016 > Травень > 23 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

В Україні на минулому тижні (12-18 травня) на ринку соняшникової олії збереглися підвищувальні тенденції. Товар подорожчав в середньому на 200 грн/тонну. 

Про це повідомляє «Інфоіндустрія».

За підсумками березня поточного року, ключовими імпортерами української соняшникової олії стали країни Далекого та Близького Сходу, а також країни Європи. На ТОП-3 ключових імпортерів (Індія, Китай і Франція) за підсумками місяця доводилося сукупно 62% загального обсягу поставок української соняшникової олії на експортні ринки. Таким чином, Україна продовжує утримувати позицію найбільшого постачальника соняшникової олії на світовий ринок.

Ціни на соняшникову олію на тижні 12-18 травня: EXW франко-елеватор — 22300-22500 грн/т, CPT-завод/порт — 22500-22800 грн/т, FOB — 800-820 дол/т.

При цьому варто відзначити, що експорт високоолеїнової олії українського походження знизився. Скоротилася і кількість країн-покупців цієї олії з України. За вказаний період Європа була основним напрямком експорту українського продукту. Україна поставила на даний ринок близько 17 тис. тонн або 89% всієї експортованої високоолеінової соняшникової олії, тоді як в минулому році частка європейських країн склала 51%. Крім того, значно знизилася частка Китаю (всього 3%), в той час як в минулому році в Китай було поставлено 37% українського високоолеінової олії.

За даними Державної фіскальної служби, Україна в календарному 2015 році скоротила виручку від експорту соняшникової олії на 15% — до 3,03 мільярда доларів, причому обсяг поставок цієї продукції за кордон скоротився на 9% — до 3,9 мільйона тонн.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика