Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Виробництво свинини в 2015 році зростатиме помірно

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com свинарство 2014 > Грудень > 22 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Темпи зростання виробництва свинини в 2015 році будуть помірними. Про це під час прес-конференції розповів глава Асоціації свинарів України Артур Лоза.

«Якщо в 2014 році внутрішнє виробництво складе 790-800 тис. т, то в 2015 році додамо до цієї цифри 20-30 тис. т», — спрогнозував він.

Темпи зростання, на думку експерта, будуть незначними через низьку купівельну спроможність населення і зниження вжитку свинини.

«Якщо в 2013 році українці спожили 980 тис. т свинини, то вже в 2014 ця цифра зменшилася до 900 тис. т. У 2015 році при оптимістичному прогнозі вжиток залишиться на тому ж рівні, а при песимістичному – впаде до 850-870 тис. т», — розповів Артур Лоза.

За його словами, подібне падіння попиту на свинину вже було в 2009 році. Але як тільки економічна криза минула та економічна ситуація стабілізувалася, попит знову виріс.

«Залишається сподіватися, що криза не буде тривалою, щоб бізнес міг розвиватися», — сказав президент Асоціації, додавши, що зараз перед свинарськими підприємствами стоїть завдання нарощувати виробництва і виходу на зовнішні ринки.

Це, на його думку, врятує тимчасову ситуацію з втратою попиту на внутрішньому ринку. У свою чергу девальвація гривні стане істотним бар’єром для входження на внутрішній ринок імпортерів.

Що ж до підсумків 2014 року для галузі, то, як відзначив експерт, незважаючи на загальний фон в державі й економіці, свинарі відчувають себе відносно комфортно. У 2014 році гравці ринку відкрили 4 великих комплекси і планують продовжувати роботу в цьому напрямі і в 2015 році, повідомляє latifundist.com

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика