Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Вирощування ягід – прибуткова й перспективна справа

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com marjad 2015 > Вересень > 01 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Плодово-ягідне виробництво України є однією з найбільш перспективних галузей сільського господарства.

За даними прес-служби Мінагрополітики України, в 2015 році очікуване виробництво плодів і ягід у всіх господарствах складе близько 2 млн. тонн, а зростання виробництва ягід і горіхоплідних на 2-3% перевищить показники минулого року.

Ринок ягід, темпи щорічного зростання якого в останні п’ять років оцінюються експертами в 7-12%, досі залишається ненасиченим: попит на плодово-ягідну продукцію в Україні перевищує пропозицію. Незважаючи на наявність факторів, що стримують протягом останніх 2 років розвиток вітчизняного плодово-ягідного сектору (анексія Криму і проведення АТО на Сході країни, втрата російського ринку збуту, девальвація гривні, зниження купівельної спроможності населення та ін.), Вирощування ягід залишається одним з найбільш прибуткових видів плодоовочевого бізнесу.

Як відзначають експерти, найбільшим попитом на ринку користуються полуниця, лохина і малина. За підсумками 2014 лідерами за обсягами валового збору плодово-ягідної продукції в Україні стали Вінницька, Хмельницька, Чернівецька та Дніпропетровська області.

В останні 5 років активно розвивається також виробництво заморожених дикорослих ягід — з виробництва цієї продукції Україна вийшла на третє місце у світі. У замороженому вигляді близько 75% ягід (журавлина, чорниця, ожина, брусниця) експортуються у Францію, Німеччину, Литву, Польщу і США.

На думку експертів, плодово-ягідний ринок України тільки формується, тому експортний потенціал українського ягідного виробництва на сьогодні не використовується в повному розмірі, що робить цю галузь привабливою для інвестицій у поліпшення технологій, технічної бази, післязбиральної доробки та маркетингової складової.

Експерти відзначають, що вирощування лохини є найбільш рентабельним видом бізнесу, оскільки її вартість набагато вища вартості інших ягідних продуктів (у ЄС ціна на лохину варіюється в межах 3-10 дол./кг). Крім того, внутрішній ринок лохини, яка є в Україні найбільш дорогою і рідкісною ягодою, насичений тільки на 1/8 і його обсяг становить приблизно 800-900 т/рік при загальній площі посадки 700-750 га. Також варто підкреслити, що розведення лохини в Україні користується підвищеною увагою інвестицій з боку фондів ЄС, які покликані розвивати ті галузі економіки, які досі не представлені досить широко на вітчизняному ринку, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика