Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Вітри-суховії знизили урожай зернових в 2015 році

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com Cereals-field 2015 > Серпень > 19 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Гарячі суховійні вітри завдали більшої шкоди, аніж сам дефіцит вологи.

Про це повідомила завідувачка відділом агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Небезпечні не так самі високі температури, як гарячі суховійні вітри, які позначаються на продуктивності посівів. У нас на полях в липні залишалися кукурудза і соняшник, які обіцяли цього року дати дуже хороший урожай. Зокрема, у кукурудзи було сформовано, в середньому, по два качана на рослину, це — дуже багато. Але через спеку врожай «королеви полів» не буде рекордним, адже кукурудза повинна була ще рости до 20-25 серпня, а вже потім почати дозрівати. Високі температури на початку серпня скоротили вегетаційний період, зерен утворено менше і вони не такі важкі, як очікувалося. Але на заході країни через небувале тепло урожай кукурудзи все одно буде хорошим», — сказала вона.

При цьому фахівець зазначила, що на ранні зернові — пшеницю, ячмінь і, частково, жито — вплинуло і те, що опади весь час були в дефіциті.

«Однак, коли наступав критичний період, якісь дощики все одно випадали. Тому не можна сказати, що за цими культурами ми отримали низький урожай. Зокрема, пшениці очікується близько 45 центнерів з гектара, при тому, що вона була в набагато гіршому стані, ніж в минулому році. Не знаю, чим це пояснити — новими технологіями або сортами. Але «класичної» посухи до початку липня ми не спостерігали, в ґрунті була якась волога, поки не прийшли дуже високі температури», — додала вона.

За словами Адаменко, урожай зернових на півдні країни також постраждав від погоди.

«Хоч там дощі пройшли не зовсім вчасно, але, тим не менш, отриманий хороший урожай. Однак через опади постраждала його якість — адже дощі пройшли в кінці червня — початку липня, коли пшениця була в стані воскової стиглості. І вона з продовольчої категорії перейшла в фуражну», — пояснила вона, передає agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика