Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Власне елітне насіння та філософія сучасного господарювання «Злагоди»

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 2 2015 > Серпень > 12 Агро-новини, Агро-експедиції; , , , .
Постійна адреса.

На другий день ми завітали до Катерини Василівни Луценко, жінки, яка вже багато років очолює ПОП АВФ «Злагода», що у Василівському районі. Агровиробнича фірма «Злагода» вирощує пшеницю, ячмінь, сою,кукурудзу, соняшник, ріпак на площі близько 3000 га землі. Зернові культури складають 70% загальної кількості ріллі, решта – технічні.

1«Злагода» є насіннєвим господарством, і в цьому році всі культури – з власного насіння. Завжди дотримувались принципу – не економити на насінні, тільки елітні та суперелітні сорти», – не без гордості розповідає Катерина Луценко.

Озимі та ярі сорти пшениці, ячмінь, соя, горох, кукурудза сорту Солонянська та соняшник Ясон – цього року на полях «Злагоди» все власної селекції. Шкідники – такі як у всіх, але враховуючи специфіку кожної культури та знайшовши індивідуальний підхід до кожного поля, кваліфіковані агрономи виграють боротьбу з ними.

«Злагода» – господарство, у якому полюбляють експериментувати, розуміють тенденції сучасного ринку та необхідність постійних вдосконалень. А вони тут у всьому – починаючи з мікродобрив та засобів захисту рослин і закінчуючи потужним сучасним парком сільгосптехніки.
Нам розповіли, що цього року агрофірма «Злагода», запросивши дніпропетровську фірму, проводила дослідження мікродобрив на площі 100 га ріпаку . В результаті отримали врожайність 49 ц/га. В наступному році поновлять дослідження.

«Ніколи не треба економити на насінні, – радить Катерина Луценко. – Цього року засіяли супергібрид ріпаку Альбатрос, він мене шокував. З платформи комбайна дивишся – суцільний килим, яка ж краса», – розповідає нам керівник «Злагоди».

На момент візиту Агро-експедиції (23 липня) у господарстві повним ходом йшло збирання пшениці. Але великого врожаю не чекають через минулорічні труднощі. Минулий сезон закінчили плачевно через негоду: 770 га соняшнику потрапило під ураган, його частково зібрали, але основна частина залишилася на полі. Понесли великі збитки і не було можливості дати достатню кількість мінеральних добрив – внесли всього по 50 літрів КАС на гектар. Але результат вражаючий! Поле, яке нічим не удобрювалося, дало урожай 25-26 ц/га, цю пшеницю можна вважати стовідсотково екологічно чистою. А з інших полів зібрали по 45 ц/га.

При цьому, незважаючи на жодні труднощі, філософія Катерини Василівни така: тільки якісні, перевірені виробники засобів захисту. Вже багато років «Злагода» працює з препаратами компаній Syngenta, Bayer, Limagrain, до того, як розпочали сіяти власну селекцію – обирали суперелітне насіння, наприклад, кукурудзи – від Limagrain.

3Технічний парк «Злагоди» представлений різноманітною технікою – як вітчизняного виробництва, так і імпортного. «Маленькі трактори у нас МТЗ – мінського заводу, якість яких конкурує з іноземними. Сьогодні до нас приводять новий МТЗ 892, будемо з ними працювати і далі», – ділиться досвідом Катерина Луценко.

Що ж стосується важких тракторів (300 к.с. та більше), у господарстві впевнені: John Deere найкращі! Вони відповідають усім параметрам, необхідним для сучасної сільгосптехніки. Цієї збиральної кампанії у «Злагоді» працюють 2 комбайни Massey Ferguson та ще один планується придбати.

І все ж таки не усі хазяї мислять, як Катерина Луценко. Вистачає в наші дні «одноосібників», які продають врожай за тіньовими схемами, вклоняються від сплати податків. Вихід керівник «Злагоди» бачить і вже неодноразово пропонувала його депутатам обласної і верховної ради: «Треба зробити правильну кадастрову оцінку гектара ріллі і платити цю єдину суму незалежно від загальної кількості землі. Такий підхід зможе зрівняти аграріїв і зробити систему оподаткування зрозумілою і прозорою».

А доки Катерина Луценко успішно керує агрофірмою “Злагода”, надаючи 85-100 робочих місць селянам залежно від піку робіт. Ось такі наші сучасні запорізькі жінки-аграрії!

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика