Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Вже скоро в Запоріжжі розквітнуть дерева

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com вишня цвет 2015 > Квітень > 03 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Такі прогнози роблять запорізькі аграрії.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, впродовж зимового періоду несприятливі умови для перезимівлі плодових культур спостерігались лише у першій декаді січня, коли мінімальна температура повітря знижувалась до мінус 20 – 25° морозу.

За показниками відрощування гілок плодових культур після цих морозів у 5 % випадків була виявлена загибель квіткових бруньок персика. Крім цього, виявлено пошкодження бруньок хворобами та жуком брунькового довгоносика.

Наразі в області триває рання весняна обробка плодових насаджень.

У цьому році, внаслідок інтенсивного наростання тепла у березні, перехід середньодобових температур повітря через +5° відбувся на всій території області на два тижні раніше звичайних строків. Внаслідок таких погодних умов набубнявіння бруньок у різних сортів плодових культур на більшій частині території регіону відбулося на 1-1,5 тижня раніше середніх багаторічних строків.

Протягом третьої декади березня накопичення ефективного тепла відбувалося прискорено і станом на 31 березня сума температур вище +5° вже дещо перевищувала норму і становила 23-36°.

Відповідно до погодних умов, стану плодових культур та агрометеорологічних розрахунків цвітіння абрикоса в області розпочнеться 14-18 квітня, груші – 22-26 квітня, вишні -24-28 квітня, яблуні – 30 квітня – 04 травня, що в цілому співпадає зі звичайними строками.

Як запевняють у профільному департаменті, на високу врожайність плодових насаджень можна сподіватися, якщо протягом цвітіння не буде морозів та сильних дощів. На бруньки фруктових дерев сьогоднішні погодні умови не впливають, повідомляє управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика