Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Як кожен день перемагає «Перемога» Віктора Грищука

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 1 2015 > Серпень > 12 Агро-новини, Агро-експедиції; , , , .
Постійна адреса.

Як наші аграрії кожного дня протягом збиральної кампанії перемагають погодні умови, недостатню підтримку з боку держави та фінансування і все-таки отримують головний трофей – Врожай 2015, дізнавалася команда «Аграрного бюлетеня» під час Агро-екпедиції по провідних фермерських господарствах Запорізької області.

Першим вирішуємо відвідати сільськогосподарський обслуговуючий кооператив із звучною назвою – «Перемога», що у Василівському районі. Відомо, що Микита Хрущов у своїх мемуарах відмічав славетний радгосп «на півдні Таврії», який був відзначений багатьма преміями й нагородами.

У 1999 році на загальних зборах працівників і керівництва радгоспу «Перемога» головою був обраний Грищук Віктор Іванович. Була зроблена реструктуризація боргів, зміна форми власності та  заснований сільськогосподарський виробничий кооператив «Перемога». «Виробництво у прямому сенсі «поставили на ноги», бо прийшли до справ з великого мінуса, з одним трактором», – згадують люди ті часи.

У 2003-2004 рр. СВК «Перемога» повністю розрахувався з боргами, а правозахисником виступав сам Віктор Іванович, людина з величезним юридичним досвідом.

Сьогодні ми крокуємо по просторому чистому подвір’ю, помічаємо багато потужної сучасної техніки, механізовані токи… Зустрічаємо Вадима Грищука, керуючого СВК «Перемога» та дізнаємось, що бізнес, як у кращих європейських традиціях, вже став сімейним та син продовжує справу батька.

 

1«Вам пощастило, що у нас сьогодні немає відвантаження, інакше не зміг би поспілкуватись. В період збирання працюємо 24 години на добу», – зустрічає нас Вадим та розповідає про господарство.

Загальна площа земель СВК «Перемога» – близько 1000 га, діяльність націлена виключно на рослинництво – пшениця, ячмінь, горох, кукурудза, соняшник. У цьому році, враховуючи кількість опадів, озимий ячмінь зібрали урожайністю 60 ц/га без поливу. Загалом врожайність по зернових СВК «Перемога» – в лідерах по району. Середня по озимій пшениці – 37 ц/га, по озимому ячменю – 60ц/га, затятому – 30ц/га. Кукурудзи очікують зібрати 40 ц/га, соняшнику- 25 ц/га.

«Не оремо землю з 2001-2002 року, вважаємо, що в Запорізькій області, зоні ризикованого землеробства, орати грішно. Тільки дискування, мінімальна технологія обробки землі», – каже Вадим Грищук.

У сучасному господарстві СВК «Перемога» застосовуються інтенсивні технології, провідні засоби захисту, потужна сучасна техніка – ми на власні очі побачили 4 трактори, 2 комбайни, плюс агрегати. Увагу привернула канадська широкозахватна техніка. Питаємо у керуючого – розповідає: «Кілька років тому я був в пошуку ідеальної ґрунтообробної техніки і виявив, що в Канаді ґрунт практично ідентичний тому, який зустрічаємо в Запорізькій області. Придбали. На технологіях ми не економимо, і як показує практика – такий вибір себе виправдовує».

2Команда «Аграрного бюлетеня» вирушає на поля СВК «Перемога» та питає керуючого, як у господарстві долають проблему соняшникового вовчка – найболючішу у всіх аграріїв південного регіону, адже поля чисті. «Наші методи боротьби – класична правильна сівозміна: соняшник раз на 5 років та, звичайно, якісне насіння», – впевнений Вадим Грищук. Враховуючи погодні умови, у «Перемозі» планують розпочати збирання соняшнику 20 серпня. На збирання завжди запрошують зацікавлену молодь, створюють нові робочі місця.

3Нам вдалось поспілкуватись із заслуженим комбайнером СВК «Перемога» Олександром Теленковим, якого, буквально на хвилинку, зупинили біля сучасного New Holland. «Збирання йде добре. Дощі трошки завадили, а так йдемо в робочому режимі. До 40 га збираємо з гектару пшениці, а всього в господарстві у нас працює 2 комбайни. Розпочинали з Дону, тепер оновили технічний парк і працюємо на імпортному», – каже комбайнер.

Керівник СВК «Перемога» Віктор Грищук під час нашої розмови не став хвалитися досягненнями і результатами роботи (їх ми побачили самі, об’їхавши господарство, в якому нічого не приховували від допитливого погляду журналіста), а вважав за краще поговорити на теми філософські, наболілі в душі справжнього патріота.

4«Мені дуже хочеться донести владі те, що вона так і не зрозуміла за багато років. Убогість українського чиновника – першопричина усіх проблем, під час яких усі почувають себе тимчасовими виконавцями. Тимчасовий виконавець не буде будувати на віки, і так себе почуваючи, влада такими ж робить бізнесменів.

Що ми бачимо сьогодні – неякісні закони, через які виникають конфлікти у фермерів. Останні дії влади – спроба скасувати пільговий ПДВ, останній рятівний круг для фермерів та економіки України. Так склалося, на жаль, або на щастя, що український селянин  є тим локомотивом, за допомогою якого Україна тихенько, але впевнено подолає проблеми, які сьогодні існують. Нам бог подарував таку чудову землю-годувальницю. У нас на землі працюють фанати, патріоти істинні, чудові люди, які останнє готові віддати заради миру, злагоди», – каже Віктор Грищук.

Лише такі люди – патріоти своєї справи, які змогли побудувати сучасний розвинений прибутковий бізнес на селі, стануть будівниками такої ж сильної України, якою ми всі воліємо її бачити. Віктор Грищук висловлює ідеї Аграрного союзу України, який ставить на меті створення потужного аграрного лоббі задля захисту інтересів селян, аграріїв, всіх жителів України.

Відгуки

    Хвала рукам, що пахнуть хлібом!!!!!!!!!!!

    Відповісти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика