Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Як ріпак підвів українських аграріїв

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com raps_1 2015 > Листопад > 27 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Колись модна в Україні культура – ріпак – стрімко втрачає популярність. Ярого ріпаку в Україні сіють дуже мало, тому має сенс говорити про посіви виключно озимого ріпаку. Озимий ріпак в черговий раз підвів українських аграріїв.

Значна частина посівів під урожай 2016 року, яким вдалося зійти в 2015 році, вже знищена першими заморозками.

За попередніми даними, загибель озимого ріпаку складе не менше 25%. В окремих регіонах ріпак загинув практично повністю.

Для аграріїв загибель рапсу несе дві проблеми. Перша – це втрата вкладених в посівну засобів (на рівні 5-6 тис. Гривень на 1 гектар).

Друга – неможливість пересіву озимого ріпаку через внесених раніше гербіцидів згідно технології вирощування цієї культури. Якщо при посіві ріпаку був внесений комплекс діючих речовин: клопіралід і піклорам, то на цих полях не можна протягом одного сезону сіяти практично жодної культури зі стандартного переліку зернових та олійних. Виняток становить кукурудза, яку внесені раніше гербіциди будуть пригнічувати не так сильно. Однак високого врожаю на полях після пересіву ріпаку – чекати не варто.

Ці фактори нададуть подальше стримуючий вплив на популярність ріпаку та в 2016 році можна очікувати чергового падіння посівних площ під культурою.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика