Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Як в Україні зміняться ціни на “другий хліб”

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com mini_potatoes-vegetables 2015 > Вересень > 10 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Наслідки аномальної посухи в Україні негативно відбилися на врожайності картоплі в 2015.

Найспекотніше літо за останні 15-20 років призвело до того, що врожай у Житомирській, Київській і Чернігівській областях скоротився на 20-30% порівняно з 2014.

«Ще однією актуальною проблемою для українських виробників стало подорожчання всіх складових, необхідних для технології вирощування картоплі. Починаючи з добрив і закінчуючи засобами захисту рослин та ПММ, порівняно з попереднім сезоном», — повідомив представник компанії «Агріко» Микола Гордійчук. Заважає збільшенню врожаю відсутність поливу в господарствах. Без нього вкрай складно контролювати врожайність на посівних площах. За словами Гордійчука, лише 10, максимум 20% картоплі у вітчизняних аграріїв перебуває під поливом. «Перспективи розвитку промислового виробництва картоплі в Україні сильно залежать від ринків збуту. Компанії називали дві головні проблеми галузі — відсутність експорту та відсутність переробки. Вихід на ринок великого виробника дозволить «підтягти» сировинну базу», — резюмував представник компанії «Агріко».

Очікується, що близько 20% зібраного врожаю в процесі зберігання втратить свої якості і будуть непридатні для реалізації, що також вплине на формування кінцевої ціни. Очевидно, що перелічені фактори вплинуть на ріст ціни картоплі і вихідних продуктів. На сьогодні, вартість 1 кг картоплі перебуває в межах 5 грн. Скоріше за все, що взимку ціна може зрости через зниження запасів і збільшення попиту, пише expres.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика