Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

За півроку Україна імпортувала тракторів більш ніж на 200 млн доларів

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com _IMG_1934 2016 > Липень > 04 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Менше ніж за півроку Україна імпортувала тракторів більш ніж на 200 млн дол. Це всього лише на десяту частину менше, ніж за весь минулий рік. 

Експерти зазначають, що основними покупцями дорогих імпортних тракторів та комбайнів стали фермери із землею від 500 до 5 тис. га.

Самі учасники ринку заявляють, що потреба у високій функціональності стала причиною зростання продажів сільгосптехніки. Сучасні моделі без проблем працюють і з сівалками, і з підбирачами, і з іншою причіпною технікою. Тому фермери замість дешевої та спрощеної версії трактора обирають дорожчу, але більш функціональну та економічну. Орієнтуючись на нові вимоги покупців, компанії почали заводити на ринок нові лінійки техніки, розраховані на середніх фермерів.

На думку експертів, змінювати свої пріоритети сільгоспвиробників примусила економічна криза в державі.

Як зазначають аналітики, по-перше, фермери купують техніку боючись подальшої девальвації гривні. По-друге — через зміни у податковому кодексі селяни вкладають кошти у техніку для оптимізації ПДВ. Отож, очікується, що до кінця 2016 року її ринок зросте ще на 40-50 %.

«Свою роль мають зіграти і нові кредитні та лізингові програми. Банківські установи налаштовані досить оптимістично, вважаючи, що фермери почали з більшою упевненістю дивитись у перспективу. Банки теж готові піти назустріч і збільшити термін кредитування, зменшити відсотки. Першим кроком стала зміна кредитної політики, коли банки почали більшу увагу звертати на середніх фермерів, не бажаючи ризикувати з агрохолдингами», — повідомляють експерти аграрного ринку України.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика