Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізька область вже готується до осінньої посівної

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com насіння 2015 > Липень > 22 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Актуальним питанням збирання врожаю та підготовки насіння озимих культур до посіву під урожай 2016 року було присвячено всеукраїнську селекторну нараду, яка відбулася під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

У запорізькій студії в нараді взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький, його заступники, представники територіальних органів державних служб АПК та інші фахівці.

Особливу увагу було приділено питанням підготовки насіння як найважливішого чинника, що забезпечить добрий урожай у наступному році.

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку, сільгосппідприємствам області необхідно підготувати до сівби 101 тис. тонн насіння. Наразі відбувається його перевірка на схожість, засміченість, зараженість тощо. Лише після цього сільгосппідприємствам буде надано дозвіл на його використання для сівби. Поки що підготовлено 1 тис. тонн насіння, проте часу в аграріїв достатньо. Сівба озимого ріпака орієнтовно розпочнеться з 15 серпня, озимих зернових культур – з 15 вересня.

Тим часом у районах області триває збирання ранніх зернових культур. Станом на 21 липня скошено й обмолочено 485 тис. га або 55 % збиральних площ, зібрано 1370 тис. тонн зерна.

На зернові склади області завезено 166 тис. тонн зерна, у тому числі 104 тис. тонн пшениці, з яких 44 % – продовольче зерно 2-3 класу.

Паралельно із збиранням ранніх зернових культур аграрії проводять підготовку ґрунту для проведення сівби озимих зернових культур під урожай 2016 року, повідомляє управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика