Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізьке вівчарство може вийти на міжнародний рівень

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com домашние-овці 2016 > Травень > 18 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Запорізькі фахівці у галузі тваринництва взяли участь у всеукраїнському семінарі-нараді “Інноваційний розвиток вівчарства у ринкових умовах”

Семінар відбувся на базі Інституту степових районів ім. М.Ф Іванова “Асканія-Нова”  для керівників та спеціалістів вівчарських господарств Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей. Як відзначили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, найчисленніша делегація була саме від Запорізької області, де вівчарство розглядається як перспективний напрямок.

На території області галуззю вівчарства займаються 23 сільськогосподарських підприємства. Найбільше овець утримується у господарствах Пологівського, Мелітопольського, Приморського та Чернігівського районів. Селекційну племінну роботу у вівчарстві в області веде племінний репродуктор по розведенню та вдосконаленню асканійської тонкорунної породи овець таврійського типу СФГ “Нива ” Василівського району. Там нараховується 758 племінних овець. Поголів’ям овець господарство забезпечує не тільки потреби області, а також реалізує за її межі.

Учасники семінару ознайомилися з обладнанням для галузі вівчарства, зокрема доїльною установкою для овець та кіз, станковою установкою лінійного типу тощо. Також відбулася презентація виробників комбікормів, кормових добавок для годівлі сільськогосподарських тварин та ветеринарних препаратів.

За словами фахівців, однією із складових покрашення стану розвитку вівчарства є збереження і підвищення генетичного потенціалу овець. Основними завданнями, спрямованими на відновлення галузі вівчарства, є збільшення поголів’я овець, змінення стратегій ведення вівчарства, розвиток м’ясо-вовняного напрямку, надання особливого значення збереженню наявних порід овець, здатних одночасно продукувати високоякісну вовну та м’ясо. Виконання цих завдань дозволить забезпечити збільшення обсягів виробництва продукції вівчарства на території регіону.

Підсумовуючи захід, директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики України Микола Кваша зокрема зазначив, що Запорізька область може стати пілотним проектом зі створення повноцінної асоціації вівчарства в Україні з подальшим виходом  на міжнародний рівень.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика