Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізькі аграрії готові до можливого пересіву озимих

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com foto 2016 > Січень > 27 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Керівники та фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та профільних служб взяли участь у всеукраїнській селекторній нараді щодо стану перезимівлі посівів озимих культур та підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт 2016 року.

Як зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, цей рік аграрії розпочинають у непростих умовах: обмеження обсягів державної підтримки, податкових новацій, проблематичної перезимівлі посівів озимих культур у зв’язку з несприятливими погодними умовами. Враховуючи останній фактор, на перший план для сільгоспвиробників виходять завдання збереження озимого клину, підготовки достатнього обсягу насіння для можливого пересіву та перевірки його посівних якостей.

Запорізька область входить до тих територій, де не зійшли сходи зернових на значній площі, під питанням – посіви ріпаку.

За даними Департаменту агропромислового розвитку ОДА, за станом на 26 січня сходи отримано на площі 506,1 тис. га або 85 % від посіяного, в тому числі на зерно  – 478,26 тис.га.

Посіви озимих зернових культур знаходяться в доброму і задовільному стані на площі  99,1 тис. га (21 % від тих, що зійшли), в слабкому і зрідженому – 329,2 тис. га (79 %).

Це стало прямим наслідком погодних умов. Так, у зв’язку з різким зниженням температури повітря 17-18 січня, в деяких районах до 25 ° морозу, грунт промерз на глибину від 4 до 38 см.

Опади у вигляді дощу і снігу тривали на всій території області протягом 4-6 днів. Унаслідок цього їх кількість за декаду досягла32-46 мм, що відповідає 262-355 % від норми. Снігове покриття на полях з озимими культурами не перевищує 5 см і спостерігається тільки в північних районах області.

Тим не менше, запорізькі аграрії активно готуються до весняно-польових робіт, для проведення яких необхідно 29 тис. тонн насіння ярових зернових і зернобобових культур, 38,7 тис. тонн мінеральних добрив у діючій речовині.

На сьогодні сільгосппідприємствами області заготовлено, а насіннєвими лабораторіями перевірено 31 тис. тонн насіння, з яких 30,6 тыс. тонн визнані кондиційними. Закуплено 37 % від необхідного обсягу добрив, 50 % дизпалива та 42 % бензину.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика