Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізькі аграрії планують зібрати 2 млн. тонн зерна

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 123 2016 > Червень > 15 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Напередодні жнив у Інституті олійних культур НААН традиційно відбувся семінар-нарада з питань підготовки до збирання ранніх зернових культур «День поля» на тему «Зернові культури в Запорізькому краї».

У заході взяли участь заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК та начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств, фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Андрій Ревуцький, завдяки достатньому рівню опадів у весняно-літні місяці посів ярих культур проведено на площі 916 тис. га або 100,2 %. У цьому році по всіх категоріях господарств необхідно скосити та обмолотити:
759 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур та19,5 тис. га ріпаку. За попередніми розрахунками область планує  на цьогорічних жнивах зібрати 2 млн. тонн зерна.

Учасники заходу ознайомилися з демонстраційним полігоном Інституту олійних культур НААН, де створено ряд гібридів та сортів соняшника від ультраскоростиглих до пізньостиглих, потенційна врожайність яких становить 35-47 ц/га, а вміст олії – від 48 % до  55 %.   Користуються великим попитом у товаровиробників різні сорти ріпаку, гірчиці, льону, сої.

– Маючи високу культуру землеробства, інтенсивні агротехнології, збалансовані дози добрив і мікроелементів, але не маючи нових високопродуктивних сортів, неможливо досягти високих урожаїв.
Визначальною основою зростання врожайності є розвиток генетики і селекції, генетичний потенціал сортів.
Добрий сорт – це найдоступніший спосіб підвищення продуктивності, тому до його вибору треба підходити професійно.
І з такими сортами сільськогосподарських культур ми з вами ознайомилися на демонстраційних ділянках Інституту, – підбив підсумок Андрій Ревуцький.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика