Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізькі чиновники всерйоз зайнялися бджільництвом

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com Buckfast_bee 2015 > Травень > 05 Агро-новини; .
Постійна адреса.

Питання щодо недопущення загибелі бджіл під час обробки медоносних рослин хімічними засобами захисту рослин розглянули учасники республіканської селекторної наради з питань розвитку бджільництва.

Вона відбулася під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької.

У заході взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку та Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, регіонального центру наукового забезпечення агропромислового виробництва НААН України, головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій області та державної фітосанітарної інспекції Запорізької області.

Наразі, як зазначила Владислава Рутицька, найбільше отруєння та загибель бджолосімей зафіксовано у Миколаївській, Одеській, Чернігівській та Житомирській областях.

У ході обговорення було оголошено про затвердження робочої та експертної груп у Міністерстві аграрної політики та продовольства України з питань підтримки і розвитку бджільництва в державі. Профільним департаментам та управлінням облдержадміністрацій запропоновано надати інформацію щодо включення кандидатур до цих груп.

Щодо Запорізької області, то, як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ОДА, місцеві фермери та пасічники налагоджують тісну співпрацю. З метою недопущення загибелі бджіл суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, не пізніше ніж за три доби до початку обробки оповіщають про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблених площ.

При цьому фермери обов’язково повідомляють про дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії його токсичності. Завдяки таким оперативним діям, на сьогодні випадків значного отруєння та загибелі бджолосімей у регіоні не зафіксовано, повідомляє управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика