Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізьким аграріям на весняно-польові роботи потрібно 2,4 млрд. грн.

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com деньги на посевную 2015 > Січень > 28 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань підготовки до весняно-польових робіт, яку провів Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Урядовець зазначив, що наразі Міністерство веде перемовини з банківськими установами щодо фінансування посівної кампанії. Крім того, наголосив на першочергових завданнях аграріїв – забезпеченні достатньої кількості палива, насіння та добрив.

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький, на проведення комплексу весняно-польових робіт запорізьким аграріям необхідно 2,4 млрд. грн., що на 12,3 % (260 млн. грн.) більше, ніж було використано в минулому році. У розрахунку на один гектар ріллі витрати складуть 1922 грн. Основним джерелом покриття витрат на проведення комплексу весняно-польових робіт є власні кошти (86%) і банківські кредити (14%).

За словами посадовця, прогнозний обсяг залучення короткострокових та середньострокових кредитів для проведення комплексу весняно-польових робіт складе близько 338 млн. грн.

Щодо забезпечення мінеральними добривами, то за попередніми розрахунками для проведення посівної кампанії сільгосппідприємствам області необхідно 37,7 тис. т сировини, у тому числі аміачної селітри – 24,7 тис. т. На сьогодні в наявності є 16,3 тис. т мінеральних добрив, що складає 43% від потреби, аміачної селітри – 14,6 тис. т або 48%.

Потреба в насінні ярих зернових і зернобобових культур для сільгосппідприємств області складає 22,2 тис. т, його заготовлено в обсязі 24 тис. т або 108% до потреби.

Проводиться також перевірка насіння в районних насіннєвих інспекціях для визначення посівних якостей.

Крім того, триває ремонт тракторів і сільськогосподарських машин. Готовність техніки на сьогодні становить 96%.

Загалом, як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, у весняно – літній період планується посіяти ярих культур на площі 876 тис. га, передає управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика