Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Запорізьким аграріям роз’яснили проблемні аспекти електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com DSC_0019+ 2016 > Червень > 21 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Цьогорічні новації в адмініструванні акцизного податку та податку на додану вартість стали основною темою семінару для бухгалтерів агропідприємств, організаторами якого виступили Головне управління ДФС у Запорізькій області та обласний осередок громадської організації “Всеукраїнський бухгалтерський клуб”.

Захід проходив за підтримки Запорізького національного університету.

Про це повідомило управління ДФС у Запорізькій області

В ході зустрічі фахівці фіскальної служби виокремили коло основних питань щодо змін у законодавстві та розтлумачили офіційну позицію ДФС України стосовно кожного з них. Представники підприємств аграрного сектора отримали докладні роз’яснення різних аспектів оподаткування реалізації пального, умов оподаткування для сільськогосподарських підприємств та платників єдиного податку четвертої групи.

Оскільки система електронного адміністрування акцизного податку впроваджена, передусім, з метою контролю над реалізацією палива, передбачена сувора адміністративна відповідальність за порушення норм законодавства. Поряд із цим не є учасником цієї системи лише кінцевий споживач, – відзначила головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Оксана Бугакова.

Продовжили семінар питання адміністрування податку на додану вартість у підприємств-сільгоспвиробників. Як підкреслила заступник начальника відділу адміністрування ПДВ, контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Мотрук, у цьому році законодавцем здійснено кардинальне реформування цього податку: впроваджені система електронного адміністрування ПДВ та нова форма декларації, змінився порядок заповнення накладних тощо. Фахівці фіскальної служби області доповіли про всі новації, докладно зупинились на аспектах, які потребували роз’яснення для сільгоспвиробників, зокрема, умови реєстрації платником ПДВ, порядок подання декларації та розподіл податкового кредиту з ПДВ агровиробниками.

Також доповідачі зауважили на типових помилках, які допускають платники у використанні спецрахунків. Крім того, учасникам семінару нагадали, що платники мають можливість переглядати в режимі он-лайн рух коштів на рахунках за допомогою веб-порталу ДФС України. Там же розміщені інформаційні та консультаційні матеріали.

Під час заходу бухгалтери разом із фахівцями ДФС у форматі діалогу розглянули різні ситуації із оподаткуванням акцизним податком та ПДВ на підприємствах.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика